O autorze
Poseł na Sejm RP II kadencji. Przewodniczący Kongresu Budownictwa. Działacz społeczny. Honorowy sołtys Woli Karczewskiej

CZY KTOŚ CHCE PODPALIĆ POLSKĘ?

Przykro to powiedzieć, ale egzaltowane partyjne wystąpienie wygłoszone wczoraj przez Panią Premier, a potem powtarzane przez członków rządu i posłów PIS na wiecu dowożonych do Warszawy „zwolenników rządu”, budzą grozę i niepokój o losy Polski i Polaków. Gwałtownie zwołana przez PIS kontrdemonstracja w Warszawie, organizowana przez kluby GP z uczestnikami dowożonymi autokarami, może doprowadzić do ostrych starć zważywszy, że zapewne biorą w niej udział hołubieni przez PiS kibole. Prezydent też mówi obok prawdy zapewniając o woli poszukiwania porozumienia.

CZY KTOŚ CHCE PODPALIĆ POLSKĘ?
Przykro to powiedzieć, ale egzaltowane partyjne wystąpienie wygłoszone wczoraj przez Panią Premier, a potem powtarzane przez członków rządu i posłów PIS na wiecu dowożonych do Warszawy „zwolenników rządu”, budzą grozę i niepokój o losy Polski i Polaków. Gwałtownie zwołana przez PIS kontrdemonstracja w Warszawie, organizowana przez kluby GP z uczestnikami dowożonymi autokarami, może doprowadzić do ostrych starć zważywszy, że zapewne biorą w niej udział hołubieni przez PiS kibole. Prezydent też mówi obok prawdy zapewniając o woli poszukiwania porozumienia. Przewodniczący Solidarności Duda nic nie robił dotychczas w obronie naszego dorobku, ale teraz też zaczyna się aktywizować w obronie rządzących, siłą rzeczy przeciwko swoim członkom. Wicepremier Gliński na wczorajszym wiecu zwolenników rządu w Warszawie powiedział między innymi:
„Podstawową rolą opozycji jest nawoływanie do nienawiści, do rozchwiania nastrojów. Chcemy powiedzieć stanowczo, że nie ustąpimy, bo mamy mandat społeczny. Nie ulegniemy żadnym prowokacjom. W ciągu ostatniego roku prowokowano nas codziennie. My się temu przeciwstawimy, dalej stanowczo i odpowiedzialnie będziemy prowadzić nasz kraj ku rozwojowi”.
W ramach zasłony dymnej Prezydent dzisiaj płomiennie się chwalił „swoim” sukcesem w postaci obniżonego wieku emerytalnego podczas gdy większość ekspertów twierdzi, że jest to przekupstwo wyborcze, podobnie jak 500+, które na długie lata osłabi polską gospodarkę. Żadne wybory nie dają mandatu do niszczenia instytucji państwa demokratycznego i organizacji społeczeństwa obywatelskiego. Nie upoważniają też do bezprawnego niszczenia Trybunału Konstytucyjnego, wolnych mediów, upolityczniania sądownictwa i prokuratury. Brudziński zabrzmiał w tym duecie złowieszczo i mówiąc jego językiem po chamsku. Jeszcze gorzej zachowuje się minister Błaszczak wykonując jak się wydaje bezrozumnie polecenia prezesa partyjnego. Nawiasem mówiąc Hitler też powoływał się w początkowym okresie rządów na wolę suwerena i na wolne wybory, co było dalej wszyscy wiemy i pamiętamy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...